W roku szkolnym   2019/2020  uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej w Turowie  realizowali  XI edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.

Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i na wycieczce jak również bezpieczeństwa w  sieci. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.

Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Po zakończeniu testu, pojawiał się wynik. Zadowalający jest fakt, ze wszyscy uczniowie klasy pierwszej ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania. Uczniowie otrzymali  dyplomy za udział w Programie.