Jasełka

Dnia 20 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Na samym początku uroczystości, gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Turowie – p. Lidia Śmierciak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nauczyciele pracujący obecnie, jak i emeryci, pracujący w przeszłości w naszej szkole, ksiądz proboszcz Tomasz Gil, darczyńcy strojów Zespołu Folklorystycznego „Turowianie”- p. Anna i Alojzy Szczerba, radni – p. Przemysław Gawron i p. Tomasz Stanior oraz prezes Stowarzyszenia „TUR”- p. Jolanta Ptaszek- Tomczak.

Pani Dyrektor serdecznie powitała także przybyłych na tę uroczystość przedstawicieli Rady Rodziców, jak i uczniów. Po oficjalnej części złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz noworoczne. Nastał moment, w którym każdy z każdym mógł podzielić się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia. W tym dużym gronie odśpiewaliśmy kolędę, a następnie ksiądz proboszcz odczytał Ewangelię o Bożym Narodzeniu.  Nastała część artystyczna. Pierwszy raz w naszej szkole w jasełkach udział wziął nasz Zespół Ludowy prowadzony przez p. Annę Kamosińską. Oprócz Zespołu udział wzięli uczniowie klas V-VIII. W główne role – Maryi i Józefa wcielili się – Karolina Bauer i Dominik Sochański. Jasełka były  utrzymane w duchu góralskim. Każdy z aktorów mówił w gwarze góralskiej. Kolęda „Oj maluśki” śpiewana przez uczennice klasy V – W. Wawrzyniak i M. Stanior również była utrzymana w klimacie góralskim, dziewczynkom udało się wzruszyć publiczność. Pastuszkowie z radością siedzieli przy ognisku, a Trzej Królowie dumnie nieśli dary Panu Jezusowi. A nasze tańczące gwiazdeczki z klas I – III przygotowane przez wychowawców wspaniale wyglądały i pięknie tańczyły zaaranżowane wcześniej układy. Wspomniana wcześniej p. A. Kamosińska  przygotowała jasełka.  Dekoracje przygotowały p. Mariola Kuśmierska i p. Dorota Piasecka.  Na każdego czekały przepyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów, słodycze i owoce.

Opracowała: Dorota Piasecka