Lekcja z wolontariuszami

21 czerwca uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w projekcie Zaproś mnie na swoją lekcję i uczestniczyli w wirtualnych wycieczkach po Urugwaju i Indiach. Dzięki wolontariuszom- Santiago Arca z Urugwaju  i Nikhil Mohanty z Indii oraz koordynującej akcję Maria Vasquez Moncayo dowiedzieliśmy się wiele o odwiedzanych krajach – poznaliśmy kulturę, krajobrazy, zwierzęta, jedzenie i systemy edukacyjne .

Najważniejsze co chcieli przekazać nam wolontariusze i co stanowiło wspaniałe podsumowanie tej wycieczki to fakt, że mimo pozornych różnic, wszyscy jesteśmy tacy sami- mamy takie same cele i marzenia w życiu, a granice istnieją tylko w naszych głowach. Mamy nadzieję w kolejnym roku szkolnym odwiedzić jeszcze kilka ciekawych miejsc.