Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

16 września w ramach „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych” klasa I zapoznała się z rolą szczepień- jako tajna broń superbohaterów. Uczniowie wysłuchali prezentacje multimedialną, poprzez „zabawę w pociąg”, przekonali się czy łatwo jest zaufać obcej osobie i jak ważną rolę odgrywa osoba, która bierze odpowiedzialność za ludzi oraz wspólnie stworzyli plakat przedstawiający znaczenie szczepień wśród dzieci/ludzi.

Klasa II i III  utrwalała na zajęciach zachowania związane z profilaktyką chorób zakaźnych. Po zapoznaniu się z prezentacją „Jak zmieniło się nasze życie w czasie pandemii”, uczniowie wykonywali ćwiczenia na tablicy  multimedialnej, które przybliżyły im tematykę  ochrony zdrowia oraz jak o nie dbać. Brali udział w dyskusji, odwołując się do własnych doświadczeń. Uczniowie dowiedzieli się, że szczepienia  zapobiegają chorobom oraz ich rozprzestrzenianiu się. Wykonywali też prace plastyczne tematycznie związane z zajęciami.