Spotkanie z policjantami

27 września 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów i przedszkolaków  naszej szkoły  z policjantami. Spotkanie zostało podzielone na 3 bloki: dla przedszkolaków, dla klas młodszych  i dla klas starszych. Celem spotkania w przedszkolu i w klasach I – III było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjant przedstawił prezentację, a następnie rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem.  Podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każde dziecko oraz  uczeń powinni posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na spotkaniu z uczniami  klas IV-VIII odbyła się pogadanka o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników  oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Policjant poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniajace, dopalacze, udziału w niebezpiecznych zabawach. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące poruszanych tematów oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.