Zaprogramuj Przyszłość

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej w Turowie brali udział w Projekcie Unijnym pt. „Zaprogramuj Przyszłość”. Projekt prowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anna Marszałek i Renata Leszczyńska. Projekt miał na celu dostarczenie nauczycielom i szkołom możliwości prowadzenia atrakcyjnych zajęć dla uczniów klas 1-3 w zakresie podstaw programowania. Drugi cel to popularyzacja idei nauki programowania jako sposobu na rozwój kompetencji pracy w zespole, komunikacji w grupie, myślenia koncepcyjnego, rozwiązywania problemów i kreatywności.  Projekt był  realizowany przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Nauczycielki brały udział w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami. Były to warsztaty na żywo oraz webinaria i programy  mentoringowe. Aby umożliwić wykorzystanie nowej wiedzy w praktyce, szkoła otrzymała nowoczesne zestawy edukacyjne. Zawierały one roboty, zestaw mechatroniczny, tablety dla nauczycieli i uczniów przeznaczone do nauki programowania oraz maty do kodowania. Odbyło się 30 zajęć, w których uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli i wiele się nauczyli.  Zajęcia były różnorodne i bardzo ciekawe.