Dzień Jeża w Przedszkolu

Przedszkolaki miały okazję obchodzić Dzień Jeża. Święto mało znane, a jednak przy jego okazji najmłodsi mieli okazję zdobyć ważną i przydatną wiedzę na temat tych kolczastych zwierzątek. Przedszkolaki poznały zwyczaje życiowe jeży, dowiedziały co im zagraża, a także jak można je chronić.

Niemałym zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że jeże nie jedzą jabłek. Na przedszkolaki czekały w tym dniu różne zadania z jeżem w roli głównej. Jednym z nich było ułożenie z puzzli obrazka jeżyka, a następnie przygotowanie mu bezpiecznego schronienia z liści na zimę. W Dniu Jeża nie mogło zabraknąć również zabawy ,, Na dywanie siedzi jeż…”, a także prac plastycznych przedstawiających jeże. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły we wszystkich aktywnościach, czego wyrazem były uśmiechy na ich twarzach oraz zaangażowanie.