#SzkołaPamięta

Co roku o tej porze odwiedzamy miejsca pamięci na terenie naszej gminy. Dziś zapaliliśmy znicze na Miejscu Straceń oraz na grobach na cmentarzu parafialnym w Olsztynie. Pani Katarzyna Wierzganowska przybliżyła uczniom tragiczną historię czasów wojny.

Odwiedziliśmy m. in. grób wojenny Władysława Tomalskiego, mogiłę wojenną 63 cywilnych ofiar – mieszkańców Warszawy, mogiłę zbiorową rodziny Stolarczykow rozstrzelanej 11 lipca 1944 roku oraz grób rodzinny Czermińskich, właścicieli ziemskich majątku w Bukownie, uczestników Powstania Listopadowego i Styczniowego.
Jak co roku zatrzymaliśmy się przy grobach fundatorów ziemi, na której zbudowano Szkoła Podstawowa w Turowie ( Antoniny i Jakuba Dudków) oraz pani dyrektor Heleny Kłosowskiej.