Eliminacje 29 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Dnia 13-tego grudnia Zespół Folklorystyczny Turowianie brał udział w eliminacjach 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Nasi uczniowie wykonali trzy utwory: Przybieżeli do Betlejem, Gore gwiazda oraz Pastorałkę od serca do ucha. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje wokalne umiejętności.

Otrzymaliśmy też potwierdzenie, iż Jury zakwalifikowało nasz zespół do finałowej rywalizacji w Będzinie! Uczniowie będą prezentować swoje umiejętności wraz z innymi finalistami z całej Polski podczas finałowych zmagań, które odbędą się w dniach 12-14 stycznia 2023 roku.