Wycieczka do Tarnowskich Gór i Koszecina

W dniach 19.11-20.11.2019 r. uczniowie należący do Zespołu Folklorystycznego „Turowianie” pod opieką Anny Kamosinskiej i Joanny Kosielak brali udział w wycieczce do Tarnowskich Gór i Koszecina. Wycieczkę zasponsorowali nam właściciele firmy Alex-Pol Państwo Anna i Alojzy Szczerba – fundatorzy strojów zespołu.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Sztolnie Czarnego Pstraga w Tarnowskich Górach, zrelaksować się podczas kąpieli w Parku wodnym w Tarnowskich Górach. Następnie udaliśmy się do Koszecina, do Kompleksu Parkowo-Palacowego, siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Uczniowie mieli okazję brać udział w koncercie organowo-skrzypcowym. Mieli również zorganizowane warsztaty taneczne, warsztaty etnograficzne. Zwiedzali również pałac koszecinski i wysłuchali informacji na temat historii pałacu i zespołu „Śląsk”. Wszystkie atrakcje zaproponowane przez przewodnika, choreografow i pedagogów cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Był to niezapomniany pobyt, pełen wrażeń! Dziękujemy serdecznie jeszcze raz za ogromną pomoc w organizacji wycieczki Państwu Annie i Alojzemu Szczerbom.