Dnia 15 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki.

Skąd się wziął się Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. W tym dniu nasi uczniowie wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali łamigłówki i zadania logiczne.
Dzień Kropki przygotowała pani Anna Kamosinska.