Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa w naszej szkole

Dnia 10.12.2021 naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali nam dwa przedstawienia „Zagubione sumienie” dla klas 4-8 oraz „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina” dla przedszkolaków i klas 1-3.

Przedstawienie „Zagubione sumienie” uświadomiło młodym ludziom, że szacunek należy się każdemu, bez względu na wiek i wykształcenie, a agresja słowna lub fizyczna, wywieranie presji na kolegach nie prowadzi do rozwiązywania konfliktów.

Młodsi uczniowie dowiedzieli się podczas spektaklu „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina”, iż największą wartością w życiu jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia, a członkowie rodziny powinni się nawzajem słuchać, rozumieć,  wspierać i pomagać w trudnych chwilach.