Wyniki ogólnopolskiego etapu XII Konkursu Plastycznego KRUS

15 czerwca 2022 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” oraz wręczenie nagród laureatom.  Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz przebiegał pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

W tym roku zgłoszono 39 164 prac uczniów z 3 169 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Zgodnie z regulaminem konkursu, Centralna Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac spośród 96 zakwalifikowanych do etapu centralnego przez Wojewódzkie Komisje Konkursowe. Pośród 46 laureatów znalazł się Bartłomiej Rozpondek uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej w Turowie. Zdobył on wyróżnienia w I grupie wiekowej klasy 0-III.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!