Dzień Kredki

Dzień Kredki obchodzony jest 22 listopada, o święcie tym pamiętały także nasze przedszkolaki. W tym dniu cała ich aktywność skoncentrowana była wokół tematu kredek. Powtarzając za piosenka ,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie” możemy śmiało powiedzieć, że i nasze przedszkolaki bardzo lubią kredki.

W Dniu Kredki dowiedzieliśmy się, jakie są ich ulubione kolory kredek, dzieci przypomniały sobie, jakie rodzaje kredek mamy w przedszkolu oraz wykorzystały kredki do zabaw ruchowych. Kredki posłużyły im również w trakcie zabaw matematycznych. Przedszkolaki sprawdziły także czy wszystkie posiadane przez nie kredki wystarczą, aby utworzyć drogę aż do budynku szkoły. Na koniec dnia dzieci zbudowały kolorowe kredki z klocków i bawiły się wspólnie przy piosence ,, Kolorowe kredki” z repertuaru Fasolek.