Mobilne Centrum Edukacji- Turystyczna Szkoła

We wtorek 28  września uczniowie klas IV-VIII mieli okazję odwiedzić Szkołę Podstawową w Kusiętach, gdzie zatrzymało się Mobilne Centrum Edukacji- Turystyczna Szkoła. Nasi uczniowie mieli okazję przetestować atrakcjeprzygotowane dla nich przez Polską Organizację Turystyczną.

Projekt ten ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju.  Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Już na wejściu uczniów przywitał humanoidalny robot, później  mieli okazję skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu. Jedna ze stref została przygotowana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze (GOPR). Ratownicy zapoznali uczniów z zasadami zachowania w górach oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.