Zajęcia z ratownikiem GOPR

4 marca nasza szkołę odwiedził ratownik jurajskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który opowiedział uczniom o wyjątkowej pracy ratownika górskiego.

W trakcie spotkania uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które mieli również możliwość poćwiczyć na fantomach i na sobie nawzajem. Ratownik przypomniał uczniom zasady zachowania w górach i na wszystkich szlakach turystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również najpotrzebniejsze w pracy ratownika sprzęt- wszyscy uczniowie chcieli przymierzyc stroje i zmierzyć się z ciężkim plecakiem. W trakcie spotkania okazało się, że nasi uczniowie posiadają ogromną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy, ale tak ważne umiejętności należy jak najczęściej powtarzać i utrwalać, aby w razie konieczności o niczym nie zapomnieć. Bardzo dziękujemy jurajskiej grupie GOPR za wsparcie w postaci wspaniałych zajęć i przekazaną wiedzę.