UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA.

Tegoroczne pasowanie na czytelnika odbyło się w dniu 11 marca 2020r przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza p. Wandę Woźniak i uczniów klasy V. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny wprowadzający w świat bajek i baśni pt. „W krainie baśni”.

Po inscenizacji uczniowie klasy pierwszej poważni i skupieni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Już, jako pełnoprawni czytelniczy uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Nowi czytelnicy z gazetki bibliotecznej zapoznali się z prośbą, jakie kierują do nich książki. Na zakończenie uroczystości nowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nowym czytelnikom życzymy wielu ciekawych podróży w fascynujący świat książki.