Dzień Języków Obcych

29 września uczniowie klas starszych w ramach zajęć z wychowawca wybrali się w wirtualną podróż po Europie z okazji Dnia Języków Obcych, obchodzonego w tym roku 26 września.  Każda klasa przygotowała ciekawą prezentację na temat wylosowanego wcześniej kraju europejskiego.

Poznaliśmy najważniejsze informacje o krajach,ich stolicach, wartych odwiedzenia miejscach, słynnych osobach oraz przeróżne ciekawostki. Uczniowie przygotowali plakaty, prezentacje multimedialne, była nawet Wieża Eiffla J. W trakcie prezentacji krajów, koordynowanej przez panią Kamosińską, reprezentacje klas 7 i 8 zmierzyły się w kilku konkurencjach przygotowanych przez panią Kosielak, sprawdzających znajomość państw europejskich i stolic, flag i nazw państw po angielsku oraz konkurencji z wykorzystaniem kodów QR pod którymi ukryte były ciekawe miejsca na mapie świata i uczniowie łączyli je z opisami po angielsku. Po bardzo wyrównanej walce, ostatecznie zwyciężyła reprezentacja klasy 7. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w wyzwaniu Kahoot! i sprawdzili swoją znajomość języków obcych.