Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

 

Mikołajki w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego Gościa. Również sale przedszkolne powoli zaczęły nabierać świątecznego klimatu za sprawą prac przygotowywanych przez przedszkolaków oraz dekoracji. W ostatnim dniu przygotowań dzieci udekorowały choinę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.

6 grudnia nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Wszystkie dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja zastanawiając się, czym do nich przybędzie szczególnie, że tego dnia padał śnieg i Święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez renifery. W trakcie oczekiwania dzieci rysowały wymarzone przez siebie prezenty oraz śpiewały poznane wcześniej mikołajkowe piosenki.

Nagle z korytarza dobiegł dźwięk dzwonka. To był znak, że długo wyczekiwany Gość już przybył. Dzieci z uśmiechem na twarzach poszły przywitać się z Mikołajem, który ogrzewając się w cieple kominka chętnie wysłuchał przygotowanych dla niego wierszy oraz piosenek. Po krótkiej rozmowie i upewnieniu się, że wszystkie dzieci były grzeczne Mikołaj wręczył przedszkolakom piękne prezenty, które sprawiły im wiele radości. Nasz Gość, nim udał się do kolejnych dzieci miał chwilkę czasu na wspólne zdjęcia, które z pewnością będą miłą pamiątką z tego wspaniałego dnia.

Na zakończenie wizyty dzieci sprawiły Mikołajowi niespodziankę, wręczając mu prezenty z okazji imienin a on obiecał, że za rok również odwiedzi nasze Przedszkole.

Z prezentami do przedszkola przybyły także Pani Jolanta Ptaszek-Tomczak oraz Pani Dorota Sikora. Jako ustępujący Zarząd Stowarzyszenia ,,TUR” wspólnie z Mikołajem wręczyły dzieciom przygotowane przez Stowarzyszenie paczki.