Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – to motto, które przyświeca naszej akcji charytatywnej:

Szkoła Podstawowa w Turowie zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Zostały zorganizowane zbiórki: artykułów żywnościowych, chemicznych, kosmetycznych, szkolnych, jak również zbiórki pościeli i zabawek. Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę funduszy na zakup plecaków szkolnych dla ukraińskich dzieci i wyprawkę szkolną.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzięki pomocy uczniów i rodziców udało się zebrać potrzebne artykuły. Część z nich została już przekazana dwóm rodzinom z Ukrainy mieszkającym w Olsztynie oraz naszemu nowemu uczniowi klasy 7 i jego siostrom w przedszkolu. Czekamy na zgłoszenia kolejnych ukraińskich rodzin z naszej okolicy. Społeczność szkolna bardzo się cieszy, że może udzielać pomocy potrzebującym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę rodzicom i uczniom, macie WIELKIE SERCA!!!!!
„Każdy ma coś – co może dać innym” Barbara Bush.