Dzień Wiosny – kl. 7 i 8

21 marca uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do Częstochowy, aby zapoznać się z ofertą szkół średnich. Tego dnia kilkanaście szkół w Częstochowie otworzyło swoje drzwi, aby uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych mogli je zwiedzić, poznać ich ofertę i zadać pytania uczącym tam nauczycielom oraz uczniom.

My wybraliśmy w tym dniu trzy szkoły. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ekonomicznych, III Liceum Ogólnokształcące im. dr Wł. Biegańskiego oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Okazało się, że oferta tych szkół jest naprawdę bogata, a proponowane kierunki bardzo ciekawe. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i skorzystaliśmy z wielu atrakcji, które przygotowały szkoły średnie.