Wiosna w Przedszkolu

Do naszego Przedszkola zawitała Pani Wiosna. Dzieci już od kilku dni szykowały się na jej przyjście. Przedszkolaki uczyły się wiosennych piosenek i wierszy oraz wykonywały ciekawe prace plastyczne. Zmieniła  się też  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. Podczas spacerów wypatrywaliśmy zwiastunów wiosny. Zgodnie z tradycją przedszkolaki przygotowały również Marzannę.

21 marca słońce zaświeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola oznajmiając, że przyszła tak długo wyczekiwana Pani Wiosna. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach wybrały się na spacer wraz z Marzanną i wyrecytowały wiersz ,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno”. Na zakończenie korowodu Marzanna została spalona, aby ostatecznie pożegnać zimę.  Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!