Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

28 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy V pod kierunkiem  pani Anety Nowak. Starsi koledzy  wprowadzili pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyli poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych.

Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością wierszy, rozpoznać baśniowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Ze  wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie wspaniale  i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą czytać i szanować  książki.

Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki z najpiękniejszymi baśniami.

Pierwsze spotkanie z książkami w bibliotece przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia.