Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła Podstawowa w Turowie przystąpiła do tego projektu i w  2021 roku  wykorzystała 60% środków i zakupiła:

• drukarkę 3D
  • bazę gotowych modeli 3D online z gotowymi scenariuszami
  • filiamenty biodegradowalne mix kolorów
  • sStacje lutowniczą
  • Mikrofon kierunkowy
  • Mikroport
  • Aparat fotograficzny
  • Green Screen
  • Długopisy 3D
  • Zestaw kolumn
  • Mikrofony nagłowne i doręczne