Wróżby andrzejkowe

Dnia 30.11 i 01.12 odbyły się w naszej szkole wróżby andrzejkowe.  Uczniowie klasy 3 pod opieką Pani Elżbiety Szczepanik bawili się z „przymrużeniem oka” podczas zajęć klasowych.

Aby tradycji stało się zadość  Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Kamosińskiej zorganizował następujące zabawy:

Który owoc wybierasz?- wróżba polegająca na losowaniu owocu o specjalnym znaczeniu: Śliwka – przez najbliższy rok nie poznasz żadnej miłości… Jabłko – zakochasz się i to z wzajemnością! Cytryna – poznasz miłość, ale to nie będzie nic przyjemnego.

Wybór kubeczka – wróżba polegająca na losowym wyborze kubka pod którym ukryty został symbol: monety (bogactwo), klucze (nowy dom), pierścionki (ślub), serca (miłość), cukierki (słodkie życie).

Kartki z zawodami – wróżba polegająca na losowaniu karteczki z nazwą przyszłego zawodu.

Andrzejkowe serca – wróżba polegająca na przekłuwaniu szpilką papierowego serca, na którym ukryły się imiona kandydatów lub kandydatek do Twojego serca.

Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie korzystali z andrzejkowych rad naszych szkolnych wróżbitów.

Wróżbitami byli: Natalia Piątkowska, Karolina Bauer, Patrycja Michalik i Filip Nowak z klasy ósmej.